Prvi put u historiji
7

Prijateljske: Francuska pala protiv Japana

U predvečerje teškog kvalifikacijskog gostovanja kod europskih i svjetskih prvaka Španaca (utorak), francuski su nogometaši iznenađujuće izgubili od Japana (1-0) u prijateljskom susretu igranom na Stade de Franceu.

Interov je igrač Yuto Nagatomo u 88. minuti ubacio loptu pred vrata “tricolora”, a ofanzivni vezni igrač Manchester Uniteda Shinji Kagawa ju je smjestio iza leđa Huga Llorisa za minimalnu pobjedu Japanaca i prvi domaći poraz Francuza nakon više od dvije godine. Francuska je tokom većeg dijela utakmice dominirala i imala više prilika, a izbornika Didiera Deschampsa uoči gostovanja kod “furije” svakako može zabrinuti neučinkovitost njegovih ofanzivaca.

Japanu je ovo, inače, prva pobjeda protiv Francuske u historiji.

Spomenimo i da je Poljska u Varšavi pobijedila Južnoafričku Republiku s 1-0 pogotkom Marcina Komorowskog u 82. minuti.