0

Premijer liga BiH: Željezničar - Travnik 2:0

NINA
Željezničar je danas na svom travnjaku u utakmici 12. kola Premijer lige BiH savladao Travnik 2:0.

Klub s Grbavice pred svojim navijačima zasluženo je slavio protiv Travnika, kluba koji je u ovaj susret ušao kao jedno od najugodnijih iznenađenja prvenstva.

U ne tako dobroj nogometnoj predstavi sve je odlučeno u prvom poluvremenu u kojem je i postavljen konačan rezultat. U 25. minuti Joldić je izveo slobodan udarac, a ispred gola Travnika odbrambeni igrač Anel Buljina nespretno je reagovao i loptu poslao u svoju mrežu.

U posljednjoj minuti prvog dijela Željezničar je povećao prednost. U lijepoj akciji Muharemović je preskočivši loptu prevario odbranu Travnika, a to je iskoristio Admir Raščić koji je s nekih sedam-osam metara poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Ovo je Raščiću bio prvi pogodak ove sezone.

U nastavku sve što je vrijedno pažnje bio je udarac Avdije iz slobodnog udarca kada je pogodio stativu. Sve što je Travnik uspio bila je prilika Džidića u samoj završnici, ali je Kajtaz spriječio pogodak izbivši loptu s gol-linije.