14

Premijer liga BiH: Remi Slobode i Borca na Tušnju

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
U okvriru 4. kola BHT Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju ugostila banjalučki Borac. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Na današnjoj utakmici prvi su zaprijetili domaći preko Ordagića u 2. minuti, ali je golman gostiju Ružić bio siguran. Na drugoj strani je u 11. minuti pokušao Kojić, čiji udarac nije predstavljao opasnost po golmana Pirića.

Igrala se 16. minuta kada se povrijedio Moranjkić, nije mogao nastaviti utakmicu, pa ga je zamijenio Salihović.

Velika prilika za Slobodu se ukazala u 21. minuti, glavni akter je bio Govedarica, ali je sa samo nekoliko metara šutirao preko gola Borca. Isti igrač je šutirao u 33. minuti, a ovog puta je odbranio golman Ružić.

Sloboda je bila nešto bolja od Borca u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Na otvaranju drugog poluvremena je Govedarica još jednom zaprijetio Ružiću iz dobre pozicije, ali nije pogodio. Sloboda nije iskoristila svoju dominaciju, što je Borac znao kazniti. U 52. minuti je za vodstvo Banjalučana na Tušnju pogodio Jović.

Pokušali su domaći doći do brzog izjednačenja, u 56. minuti je šutirao Zeba, no, lopta je otišla pored gola.

Novu veliku šansu je propustio Govedarica u 62. minuti kada je od njega ponovo bio uspješniji Ružić. Međutim, golman Borca je ipak kapitulirao minut kasnije, kada je Ahmetović pogodio njegovu mrežu i rezultat izjednačio na 1:1.

Strijelac gola za Borac, Toni Jović, u 67. minuti je šutirao preko Pirićevog gola.

Potom je uslijedila šansa na drugoj strani za Ahmetovića, koji je ovog puta bio neprecizan.

Golman Borca Ružić je u 81. minuti u dva navrata spasio svoju mrežu kada su šutirali Govedarica i Stjepanović.

Sloboda je u finišu utakmice vršila pritisak na odbranu Borca u namjeri da dođe do potpunog preokreta, ali bezuspješno, pa se Borac iz Tuzle vraća s osvojenim bodom.