1

Premierliga: Arsenal uvjerljiv protiv Newcastlea

Slavlje igrača Arsenala (Foto: AFP)
Nogometaši Arsenala primaknuli su se osiguravanju četvrtog mjesta na premierligaškoj tabeli domaćom 3-0 pobjedom protiv Newcastlea u 36. kolu.

Dva kola prije kraja sezone Topnici tako imaju četiri boda više od petoplasiranog Evertona i smiješi im se novi plasman u Ligu prvaka kroz dodatno pretkolo.

Arsenal je protiv Newcastlea odigrao s autoritetom. Poveo je sjevernolondonski klub golom Laurenta Koscielnyja u 26. minuti nakon ubacivanja Santija Cazorle iz slobodnog udarca. Na 2-0 povisio je Mesut Özil u 42. minuti iz neposredne blizine pospremivši "otpadak" nakon što je prethodno Tim Krul zaustavio dva udarca Oliviera Girouda.

Posljednji je gol na utakmici upravo djelo spomenutog francuskog napadača koji je glavom s prve stative pospremio lijepo Özilovo ubacivanje.

Arsenalu je ovo bila peta uzastopna pobjeda protiv Newcastlea, kao i 22. ukupno ove sezone. Newcastle je pak pretrpio šesti uzastopni premierligaški poraz, što im se nije dogodilo od januara 1987.