7

Premier liga: Middlesbrough minimalno pobijedio Hull

Piše: E. I.
U posljednjoj utakmici 14. kola engleske Premier lige Middlesbrough je na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio Hull.

Oba kluba bore se za goli život i ovo je izuzetno važan trijumf za domaće.

U prvih 45 minuta domaći su pokušavali doći do pogotka. U 31. minuti Fischer je pogodio mrežu Hulla. Ipak, gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

U nastavku su nogometaši Middlesbrougha nastavili sa pritiskom. U 60. minuti uspjeli su probiti posljednji bedem gostiju. Fischer je dobro centrirao iz kornera, a Ramirez je pogodio za 1:0.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Domaći su znalački sačuvali stečenu prednost.

Middlesbrough sada ima 15 bodova i nalazi se na 13.mjestu, dok je Hull 19. sa 11 osvojenih bodova.