Prvi meč polufinala
94

Drugoligaš osramotio Chelsea, skupocjenim zvijezdama Plavaca bježi jedina šansa za trofej

D. P.
Strijelac jedinog gola (Foto: Middlesbrough FC)
Nogometaši Chelseaja doživjeli su šokantan poraz na gostovanju Middlesbroughu. Tim s Riversidea je slavio rezultatom 1:0 u prvoj utakmici polufinala Liga kupa.

Chelsea, koji ne blista ni u jednom takmičenju ove sezone, u Liga kupu ima jedinu šansu da se okiti trofejem. No, nakon pola "puta", drugoligaš Middlesbrough je u prednosti za jedan gol.

Jedini pogodak na utakmici djelo je Haydena Hackneya iz 37. minute u trenucima kada je gostujući tim iz Londona igrao neuporedivo bolje.

No, taj gol toliko je šokirao Plavce, da se nisu oporavili ni u nastavku. Imao je Chelsea inicijativu tokom cijelog drugog poluvremena, ali bez ijedne stopostotne šanse.

Izdvajaju se pokušaji rezervista Mihajla Mudrika i Armanda Broje, no ni oni nisu bili isuviše opasni. Ostalo je 1:0, tako da Middlesbrough ima gol prednosti uoči revanša polufinala.

U drugom polufinalnom paru snage će odmjeriti Liverpool i Fulham. Prva utakmica igra se sutra.