193

Prekinuta utakmica u Belgiji nakon ubistva dvoje Šveđana

E. K.
(Foto: Screenshot)
Utakmica kvalifikacija za Euro 2024. godine u Njemačkoj između Belgije i Švedske je prekinuta nakon prvih 45 minuta.

Rezultat na poluvremenu je bio 1:1, a Šveđani su odlučili da ne izađu na teren u drugom poluvremenu nakon što su dva navijača reprezentacije Švedske ubijena u pucnjavi u Briselu.

Uprkos činjenici da je pomenuti susret započeo sat i po nakon zločina, utakmica je počela prema planu i programu.

Kada je vijest došla do ljudi u reprezentaciji Švedske, oni su u konsultacijama sa Crvenim đavolima odlučili da ne nastave utakmicu.

"Dobili smo informaciju o napadu i pozvani smo na sastanak sa belgijskom policijom i organizatorima", rekao je Martin Fredman, šef osiguranja švedskog nacionalnog tima i dodao:

"Nismo željeli da Šveđani idu u grad u ovakvom stanju i stoga smo počeli utakmicu, no na kraju smo zajedno sa policijom donijeli odluku o tome da ne nastavimo susret".

Inače, utakmica se igrala na stadionu Kralj Baudouin u Briselu, a fatalna pucnjava se dogodila u mjestu udaljenom pet kilometara.