102

Posušje šokiralo Zrinjski i odnijelo sva tri boda iz Mostara

S. G.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
U zaostalom meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Posušja savladali su Zrinjski u Mostaru 1:0 i tako načinili najveće iznenađenje u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Posušje je mimo svih očekivanja savladalo aktuelnog bh. prvaka i učesnika grupne faze Konferencijske lige.

Domaći trener Rendulić je ostavio svog najboljeg igrača Nemanju Bilbiju na klupi zbog reprezentativnih obaveza koje je imao, ali i zbog predstojećeg derbija protiv Sarajeva. To će se kasnije pokazati kao kardinalna greška hrvatskog stručnjaka.

Zrinjski je bez Biblije i sa njim jednostavno druga ekipa, a to se večeras još jednom pokazalo.

Posušaci su hrabro krenuli u ovaj meč kojeg bolje otvaraju jednim udarcem Begića, siguran je bio golman Marić.

Ipak, u 9. minuti utakmice čuvar mreže Plemića je kapitulirao. Krasan pas Mandića kroz odbranu Plemića u gol pretvara Gabrijel Boban za vodstvo svog tima.

Uslijedili su napadi Zrinjskog koji nije bio toliko konkretan. Prvi udarac u okvir gola domaći su uputili tek u 33. minuti kada je svoj šut oprobao Tičinović sa nekih 20 metara. Do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika.

U nastavku u igru je ušao Bilbija, ali prvi topnik Premijer lige iz prošle sezone nije mnogo pomogao svom timu u ovom meču.

Gostujući igrač Begić zaradio je drugu javnu opomenu i samim tim isključenje, što je Zrinjskom donijelo brojčanu prednost na terenu.

No i nakon toga domaći nisu bili na svom nivou i za 90 minuta igre nisu uspjeli kreirati stopostotnu priliku kojom bi stigli do gola.

Ostalo je 0:1 i Posušje je više nego zasluženo skinulo skalp osvajaču duple krune iz prošle sezone.

Zrinjski u subotu čeka veliki derbi sa Sarajevom na Koševu, dok će Posušje u goste banjalučkom Borcu.