Ludnica u Londonu
39

Pogledajte nezapamćen preokret Chelseaja: U 100. i 101. minuti srušili su Manchester United

H. H.
Slavlje nogometaša Chelseaja nakon gola za pobjedu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Chelseaja u jednoj od najboljih utakmica posljednjih godina uspjeli su savladati Manchester United rezultatom 4:3. Do pobjede su došli preokretom zahvaljujući golovima u 100. i 101. minuti.

Plavci su sjajno otvorili susret i golovima Conora Gallaghera u 4. i Colea Palmera u 19. iz penala poveli su 2:0, no United je do poluvremena izjednačio preko Alejandra Garnacha u 34. i Brune Fernandesa pet minuta kasnije.

Gosti su u 67. minuti preokrenuli rezultat golom Garnacha, a finiš je donio dramu za pamćenje.

Chelsea je u desetoj minuti nadoknade uspio izjednačiti iz penala preko Palmera, a samo što se krenulo s centra isti igrač je uz malo sreće pogodio za 4:3 i erupciju oduševljenja na Stamford Bridgeu.

Rezultat i strijelci:

Chelsea - Manchester United 4:3 (Gallagher 4', Palmer 19', 100', 101' / Garnacho 34', 67', Fernandes 39')