5

Pogledajte golčinu Payeta protiv Rusije

Dmitri Payet (Foto: AFP)
Francuska je sinoć u prijateljskoj utakmici pobijedila Rusiju rezultatom 4:2, a susret je obilježio prelijep gol iz slobodnog udarca, koji je postigao Francuz Dmitri Payet.

Francuzi su odlično odigrali prvo poluvrijeme u kojem su postigli dva pogotka, prvo je Kante pogodio u 8. minuti, a onda je u 38. na 2:0 povisio Ginac.

U drugom poluvremenu su viđena još četiri gola. Rusi su smanjili zaostatak preko Kokorina u 56. minuti, da bi u 64. minuti Payet fenomenalno sa 32 metra pogodio mrežu Rusije iz slobodnog udarca. Bio je to najljepši trenutak susreta, a Francuska je povela rezultatom 3:1.

Rusi su ponovo smanjili u 68. minuti preko Zhirkova, da bi konačnih 4:2 za Francusku postavio Coman u 76. minuti utakmice.