7

Play off za Evropsku ligu: Višća izborio penal u domaćem porazu Basaksehira od Šahtara

Basaksehir je upisao poraz na domaćem terenu od Šahtara iz Donjecka (2:1) u prvoj utakmici play offa za Evropsku ligu.

Basaksehir je do play offa stigao izbacivši Rijeku u 3. pretkolu Evropske lige, dok je Šahtar stigao ispadanjem od Young Boysa u 3. pretkolu Lige prvaka.

Nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da turski predstavnik ima pretežak zadatak, jer je Šahtar opravdao ulogu favorita. Autogolom Cikalleshija u 24. minuti i golom Kovalenka u 41. minuti Ukrajinci su stigli do prednosti od 2:0.

Basaksehir je smanjio na 2:1 u 56. minuti kada je Emre Belezoglu pogodio iz penala koji je izborio bh. reprezentativac Edin Višća.

Do kraja rezultat se nije mijenjao i Šahtar je na prag plasmana u grupnu fazu.

Bh. reprezentativac Edin Višća odigrao je cijeli meč za Basaksehir s kojim je jučer produžio ugovor do 2020. godine što ukazuje da će uprkos velikom interesu drugih klubova, najvjerovatnije ostati u ovom klubu i u ovoj sezoni.