Le Championnat
0

VIDEO / Pjanić strijelac u pobjedi Lyona nad Nancyjem

Miralem Pjanić
U prvoj utakmici 24. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lyona su bili itekako uvjerljivi na svom terenu, te su pobijedili Nancy s 4-0. Treći gol je djelo bh. reprezentativca Miralema Pjanića.

S ta tri osvojena boda Lyon je barem privremeno skočio na drugo mjesto tabele, sa četiri boda manje od vodećeg Lillea. Ovu su utakmicu odigrali ranije od ostalih jer ih u utorak očekuje prvi ogled osmine finala Lige prvaka protiv madridskog Reala.

Lyon je u utakmicu zakoračio oslabljen, bez prvog golmana Llorisa i prvog napadača Lisandra Lopeza, no u 37. minuti su poveli pogotkom Yoanna Gourcuffa. U zadnjoj minuti prvog dijela gosti su mogli zakomplicirati utakmicu, ali je tada Hadji promašio udarac s bijele tačke, a u nastavku je uslijedio potop gostiju.

Golove su još za Lyon postigli Pied, bh. nogometaš Miralem Pjanić, što mu je premijerni prvenstveni ove sezone, te Briand.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/a546c01451dc8c631e2040a9b049cb00"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/a546c01451dc8c631e2040a9b049cb00" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" ></EMBED></OBJECT>   Le Championnat, 24. kolo:

Lyon - Nancy 4-0 (Gourcuff 37, Pied 76, Pjanić 86, Briand 89)

Redoslijed: 1. Lille 45 (-1), 2. Lyon 41, 3. Rennes 40 (-1), 4. Marseille 39 (-1), 5. PSG 38 (-1)..., 14. Nancy 28.