356

Pirić primio sedam golova u utakmici turske lige, nije odbranio nijedan šut

N. K.
Pirić sa saigračima (Foto: Twitter)
Nogometaši Rizespora pobijedili su u gostima u 35. kolu turske Super lige ekipu Goztepea rezultatom 7:1 i tako nastavio utrku za opstanak u elitnom rangu turskog nogometa. S druge strane, bh. reprezentativni golman Kenan Pirić imao je katastrofalnu noć.

Zanimljivo da su domaći u sedmoj minuti došli u vodstvo golom Bakua, a onda je krenuo horor po Goztepe i Pirića koji je večeras stajao na golu.

Autogolom Demirtasa te golovima Cissea i Fernandesa gosti u preokrenuli rezultat i do poluvremena vodili sa 3:1.

U nastavku utakmice golovi su se redali kao na traci, a strijelci su bili Fernandes, Sari, Pohjanpalo i Mendes.

Pirić je branio svih 90 minuta, primio je sedam golova te nije imao niti jednu zabilježenu odbranu pa će željeti što prije zaboraviti ovu utakmicu.

Vrijedi istaći da je u drugom poluvremenu za poraženu ekipu igrao i povremeni bh. reprezentativac Marko Mihojević.

Podsjetimo, Goztepe je već ispao iz prve lige, dok će Rizesporu biti potrebno čudo da se domogne zone opstanka.