182

Petoplasirani tim u Sloveniji priredio jednu od najvećih sramota u historiji Tottenhama

D. P.
Conte je doživio jedan od najtežih poraza u karijeri (Foto: Twitter)
Nogometaši Mure nanijeli su jedan od najbolnijih poraza slavnom engleskom Tottenhamu savladavši ga rezultatom 2:1 u petom kolu UEFA Konferencijske lige.

Mura, koja je trenutno petoplasirana u Sloveniji, povela je već u 11. minuti golom Tomija Horvata. Gostima je posao otežan jer je Ryan Sessegnon dobio drugi žuti karton nakon pola sata igre.

Tottenham je, iako je imao igrača manje, kontrolirao igru i svim silama krenuo po izjednačenje.

Do gola je došao u 72. minuti kada je Harry Kane pogodio nakon asistencije Lucasa Moure. Činilo se tada da Spursi idu po preokret pošto je i Antonio Conte uveo nekoliko zvijezda u igru, a koje je prethodno želio odmoriti.

Ipak, šok za tim iz Sjevernog Londona uslijedio je u četvrtoj minuti nadoknade kada je Amadej Marosa pogodio za veliko slavlje Slovenaca i najveću pobjedu u klupskoj historiji.

Za Muru je večeras od prve minute igrao bosanskohercegovački napadač Nardin Mulahusejnović. Ovaj poraz zakomplikovao je Spursima situaciju jer se kolo prije kraja nalaze tek na trećem mjestu u grupi.