103

Pet pogodaka za deset minuta fenomenalnog Roberta Lewandowskog

Fudbaleri Bayerna u derbiju šestog kola Bundeslige deklasirali su na domaćem terenu tim Wolfsburga rezultatom 5:1.

Gosti su poveli u ranoj fazi golom Caligiurija, da bi u razmaku od 50. do 60. minute uslijedio Robert Lewandowski show. Fenomenalni Poljak u razmaku od deset minuta postigao je nevjerovatnih pet pogodaka.

Zaljubljenici u fudbal iz naše zemlje posebno su se obradovali golovima Vedada Ibiševića koji su Herthi bili dovoljni za trijumf nad Kolnom. Vedad je pogotke u Bundesligi postigao nakon 20 mjeseci. Posljednji put Ibišević je bio strijelac u januaru prošle godine kada je pogodio na meču Stuttgarta i Bayerna.

Darmstadt je kao domaćin porazio Werder iz Bremena rezultatom 2:1. Johannsson je goste doveo u vodstvo, dok je Wagner s dva pogotka do kraja kreirao preokret. Mario Vrančić nije ulazio u igru u timu Darmstadta.

HSV je kao gost minimalnim rezultatom porazio Ingolstadt, a jedini pogodak na utakmici postigao je Gregoritsch. U gostujućem timu svih 90 minuta odigrao je Emir Spahić.