7.8.2010. u 19:26
0
8
0
Veliko iznenađenje priredila je ekipa sarajevskog Olimpika u okviru 2. kola Premijer lige BiH, savladavši Leotar u Trebinju, golom Suljevića u 41. minuti.
Gostujuću pobjedu upisao je i banjalučki Borac, koji je preko Stajića u 64. minuti došao da vodećeg gola u meču protiv Drine u Zvorniku. Pobjedu je potvrdio Mikić u 90. minuti.

Utakmica na stadionu Tušanj prekinuta je zbog jake kiše u 53. minuti, kad su Tuzlaci imali prednost od 2:0 nad ekipom Travnika. Sloboda je stekla prednost golovima Jogunčića i Smajlovića, u 15. i 18. minuti.

Nakon što je kiša prestala susret je nastavljen. Kako je teren bio nakvašen i težak za igru do kraja se nije mogla ni očekivati neka posebna igra, pa je rezultat ostao nepromijenjen, Sloboda - Travnik 2:0.

Domaću pobjedu ostvario je mostarski Velež koji je na stadionu u Vrapčićima savladao Budućnost iz Banovića rezultatom 2:0. Pobjedu "rođenim" donijeli su Okić i Zaimović golovima u 40. i 64. minuti.