Ultrasi divljali
0

Olimpic pobijedio Zrinjski u Mostaru

Piše: N. G.
U posljednjoj utakmici trećeg kola Premije lige Bosne i Hercegovine sarajevski Olimpic savladao je Zrinjski u Mostaru rezultatom 4-2.

Prva ozbiljniju priliku na utakmici imao je Zrinjski u 8. minuti, Bekić je prošao po lijevoj strani i centrirao, a na loptu je zakasnio Zadro.

U 12. minuti Đurić je dobro šutirao iskosa sa desne strane, ali golman Zrinjskog Hadžić odbio loptu u korner.

Nakon jedne greške odbrane Olimpica u 20. minuti , Zadro je neometano šutirao, međutim lopta odlazi malo pored gola.

U 22. minuti Olimpic je stigao do vodstva, Vladavić je izbjegao ofsajd zamku, izašao sam na Hadžića, kojeg je zaobišao i posalo loptu u mrežu.

Olimpic je svoju prednost povećao u u 32. minuti, jer je Hadžić bespotrebno izašao na Plisku koji ga je lijepo lobovao.

U 31. minuti dosuđen je penal za Olimpic, jer je Aničić igrao rukom nakon kornera. Vladavić je bio precizan s bijele tačke, ali su na teren ušli navijači Zrinsjkog, tako da pogodak nije priznat. Nakon što se ponovo pristupilo izvođenju jedanaesterca, Vladavić je opet bio siguran i postavio rezultat na visokih 3-0.

Nakon što je odsviran kraj poluvremena u Mostaru, navijači Zrinjskog su i dalje pravili probleme, jer su gađali pomoćnog sudiju, tako da je početak drugog poluvremena u Mostaru blago kasnio.

Dobru prilika za Zrinjski, imao je Aničić u 52. minuti, ali je sa nekih 12 metara slabo šutiraoi.

U 55. minuti sviran je novi penal, ali ovog puta za Zrinjski, precizan sa jedanaest metara bio je Kutalia, iako je Fejzić dobro procijenio stranu, ipak je to bio dobar udarac, pa je Zrinjski smanjio na 1-3.

Sumnjiva situacija desila u 62. minuti u šesnaestercu Olimpica, sudija je možda i mogao dosuditi penal, ali ništa od toga.

U 73. minuti Zrinjski je smanjio na 2-3, nakon gužve u šesnaestercu Olimpica lopta je došla do Marjanovića, a on je pospremio u mrežu.

Igrač Olimpica Subašić zaradio je crveni karton u 80. minuti, ostavivši svoje saigrače da se u igračkom deficitu pokušaju odbraniti do kraja utakmice.

Pliska je u 86. minuti iskoristio nesporazum Hadžića i odbrane Zrinjskog i pogodio za 4-2, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Rezultati trećeg kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota: LUKAVICA: Slavija - Čelik 2:0 TREBINJE: Leotar - Sloboda 2:0 BOSANSKA GRADIŠKA: Kozara - GOŠK 0:0 TRAVNIK: Travnik - Željezničar 2:1 PRIJEDOR: Rudar - Zvijezda 1:0

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Borac 1:1 SARAJEVO: Sarajevo - Velež 1:1

nedjelja: MOSTAR: Zrinjski - Olimpic 2:4

1. Sarajevo 3 2 1 0 7:3 7
  2. Velež 3 2 1 0 6:2 7
  3. Borac 3 2 1 0 5:2 7
  4. Široki Brijeg 3 2 1 0 5:2 7
  5. Travnik 3 2 1 0 6:4 7
  6. Slavija 3 2 0 1 3:3 6