Bundesliga
0

Novi poraz Mainza

Treći uzastopni poraz doživjeli su nogometaši Mainza u njemačkoj Bundesligi. U 12. kolu ih je na njihovom terenu pobijedio Hannover s 1-0.

Nakon sjajnog starta u sezonu, sedam pobjeda u isto toliko uvodnih kola, igrači Thomasa Tuchela upali su u veliku krizu iz koje zasad ne mogu pronaći izlaz. Osim poraza u prvenstvu, treba podsjetiti da ih je u 2. kolu Njemačkog kupa izbacio drugoligaš Aachen, tako da su trenutno na nizu od četiri utakmice bez ikakvog plijena u svim takmičenjima.

Pobjedu Hannoveru u subotu je donio Sergio Pinto u 44. minuti sjajnim udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora. Gostima je put do tri boda bio otežan činjenicom da je u 68. minuti drugi žuti karton dobio kapiten Steve Cherundolo, oba je puta napravio prekršaj nad Andreom Schürrleom.

No, ekipa Mirka Slomke sve je izdržala i došla do šeste pobjede sezone kojom je, barem privremenom skočila na peto mjesto. Mainz je, pak, nakon ranije pobjede Bayera protiv St. Paulija skliznuo na treće mjesto, vodeća Borussia Dortmund sada mu bježi već za sedam bodova.

Bundesliga, 12. kolo:

Mainz - Hannover 0-1 (Pinto 44)

Köln - Borussia (M) 0-4 (Bobadilla 51, 90, Bradley 70, Camargo 82) Werder - Eintracht 0-0

Wolfsburg - Schalke 2-2 (Grafite 11, Džeko 33 / Edu 39, Huntelaar 76) Kaiserslautern - Stuttgart 3-3 (Micanski 52, Iličević 76, Abel 78 / Boka 20, Cacau 32, Gentner 50 - 11 m) St. Pauli - Bayer Leverkusen 0-1 (Augusto 81)

Tabela: Borussia Dortmund 31, Bayer Leverkusen 24, Mainz 24, Eintracht 20...