Pripreme u Antaliji
96

Nogometaši Željezničara izgubili od slovačke Dunajske Strede

Željezničar u drugom prijateljskom susretu u Antaliji upisao poraz. Plavi su izgubili od Dunajske Strede rezultatom 3:2.

Plavi su odlično otvorili susret i već u 4. minuti nakon velike greške odbrane slovačke ekipe u kaznenom prostoru se snašao Žerić i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Vodstvo Željezničara trajalo je samo 14 minuta, a nakon kontranapada Černak je poravnao rezultat na 1:1.

Plavi su ponovo poveli u 36. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane Ubiparip iz peterca proslijedio loptu u mrežu za 2:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nakon sat vremena igre Dunajska Streda je ponovo stigla do izjednačenja, a na 2:2 je iz penala poravnao Grajales.

U 85. minuti Slovaci su stigli do pobjede kada je Bence iskoristio veliku grešku odbrane Plavih i pogodio za konačnih 3:2.

Podsjetimo, Željo je prije četiri dana u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji remizirao s bugarskim Etarom (1:1).