18

Nogometaši Hrvatske preokretom savladali Bugarsku, duel obilježili crveni kartoni

D. P.
Prijateljski meč odigran je u Dohi (Foto: HNS)
Nogometna reprezentacija Hrvatske u prijateljskom meču savladala je Bugarsku rezultatom 2:1 nakon preokreta u Dohi.

Hrvatska je odabrala Katar za dvije prijateljske utakmice u ovom UEFA terminu, a tu je uspjela ostvariti cilj. Remijem sa Slovenijom već u prvom meču osiguran je drugi jakosni šešir na Svjetskom prvenstvu i nominalno lakši protivnici.

Danas je Zlatko Dalić kombinovao sastav Hrvatske koja je bolje ušla u meč. Ipak, start duela obilježile su greške u odbrani Vatrenih tako da su Bugari imali nekoliko dobrih prilika preko Despodova i Kirilova u 24. i 25. minuti.

U 63. minuti vidjeli smo crveni karton. Duje Ćaleta-Car je nagazio rivala i dobio je drugi žuti karton.

Samo šest minuta trebalo je Bugarima da povedu s igračem više. Kiril Despodov je izašao sam pred golmana Hrvatske i pogodio za vodstvo.

Ono što je zanimljivo, jeste da smo ubrzo vidjeli i drugi crveni karton iako se radi o prijateljskoj utakmici. Despodov je dobio drugi žuti karton jer je skinuo dres nakon postignutog gola.

Do kraja utakmice veliki preokret. Luka Modrić je u 76. minuti pogodio s bijele tačke, a četiri minute kasnije Andrej Kramarić pogađa za preokret i novu pobjedu naših susjeda.