100

Nogometaš Sarajeva slomio nogu na derbiju, kapitenu Želje stradao lakat

H. H.
Muhamedu Buljubašiću je napukla kost u nozi (Foto: FK Sarajevo)
Utakmicu između Željezničara i Sarajeva (2:2) osim velikih uzbuđenja na terenu i sjajne atmosfere obilježile su i teže povrede dvojice nogometaša.

Mladi veznjak Sarajeva Muhamed Buljubašić (18) koji je ušao u igru u drugom poluvremenu utakmice slomio je fibulu u finišu utakmice, te je u velikim bolovima okončao meč na Grbavici.

Istovremeno, kapiten Željezničara Edin Cocalić je sinoć doživio povredu luksacije, iščašenja, desnog lakta i teren je napustio u ranoj fazi utakmice. I pored toga ostao je uz ekipu do samog kraja, a očekivan povratak na teren je za 10 do 15 dana.

"Također, ovom prilikom želimo brz oporavak mladom fudbaleru Sarajeva, Muhamedu Buljubašiću, koji je pred kraj utakmice doživio napuknuće kosti u nozi", poručili su iz Željezničara.

Podsjetimo, 147. sarajevski derbi koji je odigran u okviru 7. kola Premijer lige BiH je završen rezultatom 2:2.

Sarajevo je do 88. minute vodilo 2:0 uprkos igraču manje cijelo drugo poluvrijeme, ali je u finišu pokleklo i na nevjerovatan način ostalo je bez pobjede.