Ponizio ga
107

Niko Kovač nastavio trenirati strogoću: Uveo Egipćanina u igru pa ga izveo nakon 19 minuta

E. B.
Trener Wolfsburga Niko Kovač je nastavio trenirati strogoću na svojim nogometašima. Ovaj put "žrtva" je bio egipatski nogometaš Omar Marmoush kojeg je ponizio hrvatski stručnjak.

Wolfsburg je vodio nakon prvog poluvremena u gostima rezultatom 3:0 u 29. kolu Bundeslige, a Kovač je na poluvremenu zamijenio Patricka Wimmera, a uveo Omara Marmousha.

Egipatski nogometaš se na terenu zadržao samo 19 minuta, te ga je Kovač zamijenio u 64. i na teren poslao Lucu Waldschmidta.

Njemačke novinare je zanimalo da li se radilo o povredi Marmousha, no to ipak nije bio slučaj.

"Nije mi se svidjelo ono što sam vidio u prvih deset minuta utakmice, morali smo se bolje braniti u sredini terena. Rekao sam to Omaru prije ulaska u igru i tokom same igre. Nisam bio zadovoljan njegovom defanzivom i zbog toga sam ga zamijenio", rekao je Kovač čija ekipa je slavila rezultatom 5:1.

Kovač je poznat kao veoma strog trener, a odnos prema igračima ga je i na karaju koštao posla na klupi minhenskog Bayerna kojeg je vodio od aprila 2018. do novembra 2019. godine.