Odlučili penali
0

Nigerija izborila finale Afričkog kupa nacija nakon totalne ludnice u polufinalu

Detalj s utakmice (Foto: EPA-EFE)
Prvi finalista Afričkog nogometnog prvenstva je reprezentacija Nigerije koja je danas nakon penala s ukupnih 5:3 savladala Južnoafričku Republiku.

Nigerija je povela u 67. minuti kada je Troost-Ekong realizovao penal, a nevjerovatna situacija dogodila se u 85. minuti.

Nakon opasne situacije u nigerijskom šesnaestercu, sijevnuo je kontranapad kojeg je Osimhen okrunio pogotkom iz blizine za 2:0.

Sudija je potom pregledavao snimku onoga što se dogodilo u nigerijskom šesnaestercu, a dogodio se prekršaj Yusufa za penal pa je poništen pogodak Osimhena za 2:0, a udarac s bijele tačke za 1:1 je realizovao Mokoena u 90. minuti. Gol pogledajte ovdje.

Nije zatim bilo golova u produžecima, a nastavak drame uslijedio je kod izvođenja penala.

[TWITTER]1755318326287343850[/TWITTER]

Tragičari Južnoafričke Republike su bili Mokoena i Makgopa koji nisu realizovali penal, dok je gol za prolaz Nigerije u finale dao Iheanacho. Penal seriju možete pogledati ovdje.

Finale se igra u nedjelju, a rival Nigeriji bit će bolji iz dvoboja između Obale Slonovače i DR Konga koji se igra večeras.