Bundesliga
79

Nezaustavljivi Leverkusen preživio i golijadu u gostima, korak je bliži tituli

N. M.
Bayer Leverkusen je ove sezone u njemačkoj Bundesligi jednostavno nezaustavljiv, a danas je preživio i golijadu na nezgodnom gostovanu Freiburgu u 26. kolu.

Slavili su Apotekari rezultatom 3:2 i stigli do nova tri boda te su tako ostali na +10 u odnosu na Bayern.

Poveo je Leverkusen preko Wirtza već u 2. minuti, potom je Doan u 10. poravnao na 1:1, a prednost pet minuta prije odlaska na odmor Bayeru vraća Hložek.

Schick je potom na startu drugog dijela povisio na 3:1, ali Freiburg se u 79. minuti vraća u meč pogotkom Keitela za 3:2.

Ipak, Leverkusen je na kraju uspio sačuvati prednost i slaviti pobjedu kojom je došao do brojke od ukupno 70 bodova iz 26 utakmica u Bundesligi.

Freiburg se nalazi na devetoj poziciji sa 33 boda, a do kraja sezone u Njemačkoj ostalo je još samo osam kola.

Rezultat i strijelci:

Freiburg - Leverkusen 2:3 (Doan 10', Keitel 79' / Wirtz 2', Hložek 40', Schick 52')