Blamaža bivšeg prvaka
56

Nezapamćena senzacija u Hrvatskom kupu, Rijeka ispala od sela sa 2.000 stanovnika

H. H.
U osmini finala Hrvatskog kupa desila se jedna od najvećih senzacija ikada viđenih u tom takmičenju, a nogometaši BSK Bijelo Brdo pobjedili su nekadašnjeg prvaka Hrvatske ekipu Rijeke rezultatom 2:1 i plasirali su se dalje.

Kada je Rijeka povela u 7. minuti golom Lunette, malo ko je mogao očekivati takav rasplet situacije. Ipak, samo četiri minute kasnije Tokich je poravnao na 1:1, a potpuni preokret i senzaciju kreirao je Pudić golom u 75. minuti za trijumf domaćih 2:1.

Inače, Bijelo Brdo je selo u sastavu općine Erdut u Osječko-baranjskoj županiji, a ima oko 2.000 stanovnika.

Klub s Kantride tako je nastavio sa rasprodajom ugleda, jer i u prvenstvu igraju katastrofalno i sa 15 bodova tik su iznad zone ispadanja.

Za Rijeku igra i povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić, a ove sezone bijeli dres je obukao i nekada jedan od najtalentovanijih nogometaša svijeta Alen Halilović.