7

Napoli remizirao s Dinamom u Moskvi i prošao u četvrtfinale Evropske lige

(Foto: EPA)
U uzvratnoj utakmici osmine finala Evropske lige Dinamo je u Moskvi ugostio ekipu Napolija. Napolitanci su iz prve utakmice imali prednost od 3:1, a druga utakmica je završena bez golova. Napoli je prošao u četvrtfinale Evropske lige.

Prvi opasan napad Napolija viđen je u 11. minuti utakmice, u dobroj šansi se našao Dries Mertens i šutirao ka golu moskovskog Dinama, ali je lopta pogodila prečku. Četiri minute kasnije je njegov saigrač Jose Callejon pogodio stativu Dinamovog gola.

Igrala se 17. minuta kada je nogometaš Dinama Christopher Samba postigao pogodak, koji je poništen zbog ofsajda.

Četiri minute kasnije je mrežu Napolija zatresao Alexandr Kokorin, ali je i njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pravih prilika za gol. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku utakmice nije bilo pravih šansi sve do 70. minute kada se ukazala odlična prilika za moskovski tim. Kuranyi je nakon centaršuta saigrača pokušao glavom, ali je lopta završila nekoliko centimetara iznad prečke.

Nakon dobre akcije iz 84. minute je šutirao Jose Callejon, čiji je udarac odranio golman Dinama Vladimir Gabulov.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Napoli je zahvaljujući pobjedi na domaćem terenu rezultatom 3:1 u prvom meču prošao u četvrtfinale Evropske lige.