Prvenstvo Mađarske
146

Muhamed Bešić isključen već u 24. minuti zbog dva žuta kartona, Ferencvaroš izgubio

E. B.
Muhamed Bešić
Nogometaši Ferencvaroša su izgubili u zaostalom susretu 4. kola mađarskog prvenstva od Puškaš Akademije rezultatom 1:0.

Puškaš Akademija je od 24. minute imala mnogo lakši zadatak jer je igrala s igračem više nakon što je isključen Muhamed Bešić.

Nekadašnji standardni reprezentativac Bosne i Hercegovine je dobio prvi žuti karton u 15. minuti, a samo devet minuta kasnije sudija Bognar mu je i drugi put pokazao žuti karton, a to je ujedno značilo i da je utakmica za njega završena.

Gol odluke za Puškaš akademiju je postigao Joao nunes u 45+4. minuti.

Osim Muhameda Bešića, u ekipi Ferencvaroša su igrali i Eldar Čivić i Stjepan Lončar.

Čivić je dobio žuti karton u 90+2. minuti, dok je Lončar zamijenjen u 57. minuti. Adnan Kovačević nije dobio priliku s klupe.