Brazil
0

Mouri dobio 10 utakmica suspenzije zbog pljuvanja

Rafael Moura
Flamengo i Fluminense su 9. oktobra odigrali derbi 28. kola brazilskog prvenstva prepun incidenata. Kazne izgrednicima je Disciplinska komisija izrekla gotovo dva mjeseca kasnije.

Napadač Fluminensea Rafael Moura dobio je suspenziju od 10 utakmica zbog pljuvanja na Flamengovog igrača Renata Abreua na kraju burnog ''Fla-Flu'' derbija. Mourin nekulturan čin uhvatila je kamera.

Dvojica nogometaša sukobili su se i na kraju prvog poluvremena, kada je Abreu laktom raskrvario Mourina usta.

Trener Fluminensea Abel Braga u zadnjoj minuti je dobio crveni karton zbog vrijeđanja četvrtog suca. Disciplinska komisija je ustanovila kako je Braga nakon isključenja odbio napustiti svoje mjesto na klupi, čak i nakon zahtjeva policije. Na kraju utakmice je utrčao na teren i vrijeđao suca. Zbog svega toga suspendiran je na pet utakmica.

Inače, sudac je napustio stadion pod policijskom zaštitom, a Flemango je dobio tu utakmicu s 3-2.