170

Mladost nakon preokreta pobijedila Široki i potvrdila sjajnu formu

Mladost Doboj-Kakanj nastavlja sjajnu formu i pobjedom nad Širokim Brijegom (3:1) u 7. kolu BHT Premijer lige ostala je jedina neporažena ekipa prvenstva.

Sjajan uspjeh za tim Ibre Rahimića koji igra svoju tek drugu sezonu u najvećem rangu bh. fudbala. Klub pokazuje da je organizacija na visokom nivou, jer nakon izborenog opstanka u debitantskoj sezoni, Mladost ima početak iz snova u ovoj sezoni.

Nakon prvog poluvremena koje je proteklo bez golova, gledaoci su mogli uživati u drugom dijelu. Prvo je Wagner u 73. minuti doveo goste u vodstvo da bi samo dvije minute kasnije Anel Husić nakon velike greške golmana Solde izjednačio na 1:1.

Potom je u 85. minuti Brkić uspješno realizirao penal za domaći tim, a onda je samo minutu kasnije svojim drugim golom na meču Husić postavio konačnih 3:1.

Mladost je sada druga na tabeli sa 13 bodova koliko ima i Sloboda, a na prvom mjestu je Zrinjski sa tri boda više. Široki je sedmi sa devet bodova.

Mladost DK: Hadžić, Galić, Husić, Kuzmanović, Musić, Hodžić, Brkić, Jusufović, Ramović, Karahmet, Isaković.

Široki Brijeg: Soldo, Ćorić, Plazonić, Ivanković, Wagner, Ćorluka, Menalo, Sesar, Brekalo, Bralić, Marković.