75

Mininogometna liga Sarajevo: Unigradnja pobijedila Valter Nexus Ict u derbiju 8. kola

U subotu je odigrano 8. kolo Mininogometne lige Sarajevo u kojem je ekipa Unigradnje lako pobjedila Valter Nexus Ict u derbiju kola.

Utakmica je u prvih deset minuta bila neizvjesna sve dok Unigradnja nije postigla prvi pogodak preko Zahirovića. Zatim je uslijedio niz lijepih pogodaka Hršumovića, Zahirović je pogodio drugi put, a onda je Ćizmo postigao dva gola. Šesti gol za Unigradnju postigao je Omeragić za konačnih 6:2.

Treba reći da je golman Valter Nexus Ict-a dobio crveni karton na kraju prvog poluvremena te je vidno oslabio svoju ekipu u derbi utakmici. Tako je ekipa Unigradnje preuzela vrh tabele i pokazala da je glavni favorit za osvajanje lige

Za najboljeg igrača 8. kola izabran je Fijad Mehanović iz ekipe Općina Ilijaš, koji je također i najbolji strijelac u dosadašnjem toku lige sa 19 pogodaka, dok je za najboljeg golmana ovog kola proglašen Eldar Šabanović iz ekipe Komel.

Rezultati 8. kola:

Općina Stari Grad - Icg 8:0 (Kurto 2, Kovač 3, Arnautović 2, Avdagić 1) Sunnyland - Eti 4:3 (Alić 1, Džuderija 1, Junuzović 1, Kerla 1; Baručija 2, Nikšić 1) Neon - Julius Meinl & Paper Moon 2:6 (Čakar 1, Šibalo 1; Hasić 3, Torlak 1, Hošić 2) Brazzeri - Općina Ilijaš 4:6 (D. Šakić 2, V. Šakić 1, Mahinić 1; Mehanović 5, Balta 1)

Paja Taxi - Komel 2:5 (Kolašinac 1, Kurtić 1; Mujezinović 3, Mehmedić 2) Čengić Vila - Twin Cakes 2:3 (Konaković 1, Pašić 1 ;El. Blažević 2, Er. Blažević 1) Kato - Golden Boys 6:5 (Uglješa 2, Šebo 2, Kadrić 2; Ma. Fejzić 2, Mu. Fejzić 1,Alić 1) BH Pošta - Kreis Bh 5:3 (Salčin 3, Tahirović 2; Bahtanović 1, Duran 1, Pašić ag.1) Unigradnja - Valter Nexus Ict 6:2 (Zahirović 2, Čizmo 2, Hršumović 1, Omeragić 1; Alić 2)