Primera
0

Minimalne pobjede Real Sociedada i Espanyola

Real Sociedad je pobijedio Racing s 1-0, a istim je rezultatom i Espanyol nadigrao Malagu u prvom dvobojima 10. kola španskog nogometnog prvenstva.

Espanyol je do pobjedničkog pogotka stigao već u prvoj minuti utakmice kada je Javi Marquez sjajno opalio s 20-ak metara. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a peti poraz Malage u posljednjih sedam kola novi je trener Manuel Pellegrini promatrao s tribina.

Espanyol je, pak, sačuvao savršeni ovosezonski niz na svome terenu - peta mu je to pobjeda u isto toliko utakmica.

Nešto slabiji učinak pred svojim navijačima, četiri pobjede i jedan poraz, ima Real Sociedad. Tim iz San Sebastiana u subotu je slavila pogotkom Josebe Llorentea u sedmoj minuti ogleda sa Racingom.