12. kolo Serie A
0

Minimalna pobjeda Milana

Sarajevo-x.com
Ovog vikenda igrale su se utakmice 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Vodeći na tabeli Inter u subotu je savladao u gostima Palermo s 0:2, a oba pogotka djelo su Zlatana Ibrahomovića.

U nedjelju je drugoplasirani Milan došao do teške pobjede nad Chievom s minimalnih 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Kaka iz penala u 15. minuti susreta.

U gradskom derbiju u Rimu Roma je pobijedila Lazio s 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Julija Baptiste u 50. minuti. 163. rimski gradski derbi obilježila su u dva crvena kartona kao i sedam žutih kartona koje je dodijelio sudac Rocchi. Crvene kartone dobili su nogometaš Lazija Ledesma, i nogometaš Rome Perrota.

Rezultati 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva:

Roma - Lazio 1:0 (Baptista 50’)

Milan - Chievo 1:0 (Kaka 15’-11m)

Atalanta - Napoli 3:1 (Pinto 62’, Manfredini 89’, Floccari 90’+1’ / Hamsik 73’-11m)

Cagliari - Fiorentina 1:0 (Acquafresca 31’-11m)

Catania - Torino 3:2 (Mascara 8’, 39’, 80’ / Colombo 6’, Amoruso 50’-11m)

Sampdoria - Lecce 3:2 (Delvecchio 11’, Cassano 14’, Stankevicius 61’ / Tiribocchi 55’, 82’)

Siena - Bologna 1:1 (Ghezzal 22’ / Di Vaio 45’+2’-11m)

Udinese - Reggina 0:1 (Brienza 60’)

Palermo - Inter 0:2 (Ibrahimović 47’, 62’)

Juventus - Genoa 4:1 (Grygera 6’, Amauri 26’, Iaquinta 85’, Papastathopoulos 90’+2’ / Milito 89’-11m)

1. Inter 12 8 3 1 19:7 27
  2. Milan 12 8 2 2 17:8 26
  3. Juventus 12 7 3 2 17:8 24
  4. Napoli 12 7 2 3 17:11 23
  5. Lazio 12 7 1 4 21:13 22
  6. Udinese 12 6 3 3 19:10 21
  1. Catania 12 6 3 3 14:11 21
  2. Genoa 12 6 2 4 19:14 20