41

Milan sa novim snagama uspješno krenuo u misiju osvajanja titule Serije A

S. G.
Rossoneri lagano do prve "trice"
Nogometaši Milana su bez većih problema slavili u posljednjem meču premijernog kola italijanske Serije A protiv ekipe Bologne u gostima rezultatom 2:0.

Za Rossonere je u ovom meču nastupilo čak pet novih nogometaša koje je uprava ovog tima angažovala u ljetnom prelaznom roku, a jedno od njih se uspjelo upisati u strijelce.

U pitanju je Christian Pulisic kojem je za to trebao samo 21 minut. Amerikanac je pogodio nakon asistencije Girouda koji se malo prije toga i sam upisao u golgetere.

Taj "Blitzkrieg" Milanu je bio dovoljan da u ovom meču upiše tri boda i mirno privede susret kraju.

Rafael Leao je u sudijskoj nadoknadi propustio priliku da svom timu donese još uvjerljiviju pobjedu, ali ga je u tome zaustavila stativa.

Od novajlija minute su još upisali i Loftus-Cheek, Reijnders, Okafor i Chukwueze.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Rade Krunić, i večeras je odigrao svih 90 minuta za Piolijeve trupe.