Bundesliga
0

Mainzu bod u Augsburgu, Freiburg na petom mjestu

U nedjeljnim utakmicama 21. kola Bundeslige Augsburg i Mainz su odigrali neriješeno 1-1, dok je Freiburg pobijedio Fortunu Düsseldorf s 1-0.

Mainz je u Bavarskoj poveo u 43. minuti 12. ovosezonskim pogotkom Adama Szalaija. Junior Diaz je ubacio s lijeve strane, Andreas Ivanschitz je promašio loptu, ali je na pravom mjestu bio mađarski reprezentativac koji ju je desnom nogom smjestio u mrežu. U sudijskoj nadoknadi prvoga dijela gosti su ostali s igračem manje. Isključen je Shawn Parker zbog grubog starta na Michaelu Parkhurstu. Mlađahni Parker (19) je ovom ušao u historiju Bundeslige budući da je u samo sedam nastupa u elitnom razredu njemačkog nogometa uspio dobiti već drugi crveni karton.

U nastavku je Augsburg iskoristio prednost igrača više na terenu i u 57. minuti izjednačio pogotkom Sasche Möldersa. Bavarcima bod, međutim, nije bio dovoljan za bijeg s pretposljednjg mjesta na tabeli.

Freiburg je pred svojim navijačima slomio otpor Fortune tek u 87. minuti. Max Kruse je nabacio loptu iz kornera, a Čeh Pavel Krmaš je glavom matirao gostujućeg golmana Fabiana Giefera. Zanimljivo, Fortuna je bila jedina ekipa protiv koje Freiburg nikad nije slavio u Bundesligi, ali u šestom pokušaju mu je napokon i to uspjelo.