Le Championnat
1

Lyonu derbi protiv St. Etiennea, težak poraz Marseillea

U 16. kolu Le Championnata nogometaši Lyona slavili su na gostovanju kod St. Etiennea 1-0 golom Michela Bastosa iz slobodnog udarca.

Postigao je brazilski ljevokrilni igrač u 65. minuti udarcem s nekih 25 metara. Lopta je prošla kroz živi zid i uhvatila St. Etienneovog golmana Stephanea Ruffiera na krivoj nozi.

Bastos je svoj četvrti ovosezonski gol i 50. ukupno u Le Championnatu (25 u Lilleu i 25 u Lyonu) postigao u trenucima dok je Lyon igrao s igračem manje. Također, od spomenutih 50 postignutih golova 12 otpada na slobodne udarce.

U 56. minuti je isključen stoper Lyona Mouhamadou Dabo, a bilo mu je to drugo isključenje u dva posljednja ronska derbija (derbija francuske regije Rhone-Alpes, op.a.). Do kraja, tačnije u 85. minuti, je St. Etienneu isključen Alejandro Cesar Alonso, pa su posljednji sudijski zvižduk ekipe dočekale brojčano izjednačene.

Pobjedničkoj ekipi to je bila 10. ovosezonska pobjeda, te na vrhu tabele ima pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog PSG-a.

U preostale dvije utakmice dana Marseille je na svom Velodromeu izgubio od Lorienta 3-0, dok su Reims i Lorient podijelili bodove odigravši 0-0.

Le Championnat, 16. kolo:

Reims - Bordeaux 0-0 Marseille - Lorient 0-3 (Aliadiere 38-11m, Corgnet 48, Monnet-Paquet 69) St. Etienne - Lyon 0-1 (Bastos 65)

1.  Ol. Lyon 	16 	10 	4 	2 	29-15 	+14 	34

2.  Paris St.-Germain 	16 	8 	5 	3 	28-12 	+16 	29

3.  Ol. Marseille 	16 	9 	2 	5 	20-19 	+1 	29

4.  St. Etienne 	16 	7 	5 	4 	24-11 	+13 	26

5.  Valenciennes 	16 	7 	5 	4 	29-17 	+12 	26

1.  Bordeaux 	16 	6 	8 	2 	20-13 	+7 	26

2.  Rennes 	16 	8 	2 	6 	23-21 	+2 	26

3.  Lorient 	16 	6 	6 	4 	26-27 	-1 	24