Senzacija na pomolu
0

Liverpool poslije prvih 45 minuta gubi od autsajdera na Anfieldu

E. K.
Nogometaši Liverpoola gube poslije prvih 45 minuta utakmice 26. kola Premiershipa od Lutona rezultatom 1:0.

Imao je Liverpool šansu u uvodnim minutama utakmice preko Luisa Diaza koji je izašao sam na golmana Lutona, no spetljao se i dobra šansa je otišla u nepovrat. U 13. minuti je Luton stigao do prednosti na Anfieldu. Chongov udarac je odbio Kelleher do Ogbenea koji je matirao golmana Liverpoola i doveo gostujući sastav u prednost nad velikim favoritom.

Gol Ogbenea pogledajte ovdje.

Do kraja je Liverpool pokušavao napraviti pritisak na gol Lutona, a to su uspjeli u 32. minuti kada je Luis Diaz zaprijetio golu gostiju, no nije pogodio mrežu protivnika.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 za goste, a ukoliko Redsi ne pobijede u ovom susretu, nema sumnje da će biti daleko od titule prvaka Engleske.

Liverpool je prvoplasirani na tabeli sa 57 bodova iz 25 odigranih utakmica, bodom više od Manchester Cityja i dva boda više od Arsenala.

S druge strane Luton je bio u zoni za ispadanje, bili su na 18. mjestu na tabeli sa 20 bodova poslije 24 odigrane utakmice.