Le Championnat
0

Lille - Montpelier 4-1

Nogometaši Lillea pobijedili su na svom stadionu Montpellier s 4-1 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 30. kola francuskog prvenstva.

Do 54. minute dvoboja rezultat je bio 1-1, ali su do kraja domaći nogometaši s tri pogotka ostvarili uvjerljivu pobjedu. Strijelci za Lille bili su Gervinho u 17. minuti, Cabaye u 54. iz penala, Frau u 58. i Toure u 79., dok je jedini gol za goste djelo Camare u 46. minuti.

Lille je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto s 54 boda, koliko ima i Lyon koji je pao na peto. Društvo na ljestvici predvode Bordeaux i Montpellier sa 56 bodova, ali aktualni prvak Bordeaux sada ima dvije utakmice manje.

Le Championnat, 30. kolo:

Le Mans - Rennes 1-3 (Dossevi 58 / Bangoura 58 - 11m, Briand 74, 86) Lorient - Saint-Etienne 4-0 (Amalfitano 34, Gameiro 37, 73, Dubarbier 48) Nancy - Lens 5-1 (Dia 42, 45, 61, Hadji 60, Berenguer 68 / Jemaa 90+3 - 11m) PSG - Boulogne 3-0 (Lecointe 26 - ag, Horau 35 - 11m, Kežman 80) Toulouse - Nice 0-2 (Mounier 40, Mouloungui 84) Valenciennes - Bordeaux (odgođeno)

Lille - Montpellier 4-1 Gervinho, Cabaye 54-11m, Frau 58, Toure 79 / Camara 46)

1. Bordeaux 28 17 5 6 46-23 +23 56
  2. Montpellier 30 17 5 8 41-34 +7 56
  3. Auxerre 29 16 7 6 30-24 +6 55
  4. Lille 30 16 6 8 56-32 +24 54
  5. Lyon 30 15 9 6 49-31 +18 54
  6. Marseille 28 15 8 5 50-30 +20 53
  1. Rennes 30 14 7 9 45-29 +16 49