9

Liga prvaka: U Monacu izostali golovi, Juventus slavi polufinale

(Foto: EPA)
Trijumf u Torinu minimalnim rezultatom nad Monacom ostvaren u prošloj sedmici bio je dovoljan Juventusu za plasman u polufinale Lige prvaka.

Stara dama večeras je na gostovanju u Kneževini izborila remi bez pogodaka što joj je bilo dovoljno za plasman u narednu rundu takmičenja.

Domaći igrači cijelim tokom večerašnje utakmice bili su konkretniji i bolji protivnik, ali nekoliko prilika zrelih za postizanje pogotka ipak nije iskorišteno. Najbolju je u prvom poluvremena imao Kondogbia, dok je na drugoj strani prijetio Tevez kojega je zaustavio Danijel Subašić.

U nastavku susreta gosti su primirili igru i strpljivom igrom došli do polufinala.

Četvrtfinale Lige prvaka, uzvratni susreti:

Monaco - Juventus 0:0 (prva utakmica 0:1) Real Madrid – Atletico Madrid 1:0 (prva utakmica 0:0)