30

Leipzig savladao Mainz i izjednačio se sa Bayernom na vrhu Bundeslige

Leipzig ne posustaje u Bundesligi, te je upisao novu pobjedu u desetom kolu Bundeslige.

Na Red Bull Arenu je došao Mainz i ispraćen je sa tri gola u mreži. Domaćin je poveo već u trećoj minuti kada je Werner na Forsbergovu asistenciju matirao Lossla za 1:0.

Već u 21. minuti na semaforu je stajalo 2:0. Ovaj put strijelac i asistent kod prvog gola su zamijenili uloge, a Šveđaninu je to bio četvrti gol ove sezone.

Konačan rezultat prvog poluvremena od 3:0 postavio je Werner svojim drugim golom na meču u 44. minuti susreta. Počasni gol za goste postigao je Bell na Hckovu asistenciju u 74. minuti susreta.

Leipzig se ovom pobjedom izjednačio sa vodećim Bayernom na vrhu tabele sa po 24 boda, a uz te dvije ekipe još jedina neporažena ekipa ove sezone je Hoffenheim.