0

Le Championnat: Pobjede Marseillea i Lillea

U sklopu 24. kola prve francuske nogometne lige pobjede su ove subote očekivano zabilježili Marseille i Lille, koji su bili uspješni kao domaćini.

Marseille je u najranijoj utakmici dana slavio protiv Bastije s 3-0, a susret su obilježili Dimitri Payet i Andre Gignac. Prvospomenuti igrač je postigao dva pogotka, dok je Gignac zabio jedan i asistirao za vodeći u 13. minuti prvog poluvremena.

Marseille je na poluvremenu vodio s 2-0 golovima Payeta, kojem je za drugi zgoditak u 25. minuti asistirao Benjamin Mendy. Marseille je pobjedom ostao peti, ali je smanjio zaostatak za četvrtoplasiranim St. Etienneom na svega dva boda.

Lille je pobjedom 2-0 nad pretposljednjim Sochauxom vratio treće mjesto, posljednje koje dogodine vodi u Ligu prvaka. Strijelac vodećeg pogotka u 3. minuti utakmice bio je 18-godišnji Belgijanac Divock Origi, kojem je to bio drugi gol u ovoj sezoni. Pobjedu je u 90. minuti susreta potvrdio Ryan Mendes.

Od ostalih rezultata vrijedi istaknuti tek drugu pobjedu sezone za Ajaccio, koji je s 3-1 kod kuće bio bolji od Rennesa. Iako je slavio, Ajaccio je i dalje prikovan za dno ljestvice s tek 14 bodova, devet manje od zone spasa.

Le Championnat, 24. kolo:

Marseille – Bastia 3-0 (Payet 13, 25, Gignac 55)

Ajaccio – Rennes 3-1 (Faty 18, Andre 37, Cavalli 77) Guingamp – Reims 1-2 (Alioui 62 / Odair Fortes 69, Ayite 72) Lille – Sochaux 2-0 (Origi 3, Ryan Mendes 90) Montpellier – Evian 1-1 (Cabella 44 / Berigaud 31) Valenciennes – Nice 2-1 (Doumbia 26, Waris 88 / Maupay 21)

1. PSG 23 16 6 1 54-15 +39 54
  1. Monaco 23 14 7 2 38-16 +22 49
  2. Lille 24 13 5 6 25-14 +11 44
  3. Saint-Étienne 24 12 5 7 33-22 +11 41
  4. Olympique Marseille 24 11 6 7 36-26 +10 39
  5. Olympique Lyon 23 9 7 7 35-29 +6 34
  6. Bordeaux 23 9 7 7 29-25 +4 34
  7. Nantes 23 10 3 10 24-23 +1 33