17

Lagana pobjeda Manchester Cityja protiv Borussije M'Gladbach, hat-trick Aguera

(Foto: EPA)
Utakmica 1. kola Lige prvaka u grupi C koja je odgođena sinoć zbog nevremena, odigrana je večeras na Etihadu, gdje je Manchester City ugostio Borussiju M'Gladbach. Građani su pobijedili rezultatom 4:0.

Željni igre i dokazivanja predvođeni novim menadžerom Pepom Guardiolom, Građani su već u 9. minuti slomili otpor M'Gladbacha. Loptu je u šesnaesterac poslao Kolarov, a Aguero ju je smjestio u mrežu njemačkog tima za vodstvo Manchester Cityja rezultatom 1:0.

Svoj drugi gol na ovoj utakmici Aguero je postigao iz penala u 28. minuti, a Građani su poveli 2:0.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici gosti su imali u 42. minuti, Stindl je šutirao u donji desni ugao Cityjevog gola, ali je golman Bravo uspio odbraniti, pa promjene rezultata nije bilo. Građani su na odmor otišli s dva gola prednosti.

Na otvaranju drugog poluvremena golmanu Borussije je zaprijetio Aguero, šutirao je sjajno, ali je Sommer odbranio. Ipak, Argentinac je bio nezaustavljiv u 78. minuti te je kompletirao hat-trick.

Konačnih 4:0 za Građane postavio je Iheanacho u 91. minuti utakmice.