Bundesliga
0

Kuranyi zabio stoti gol

Nogometaši Schalkea na svojoj su Areni pobijedili posljednjeplasiranu Herthu 2-0 u posljednjem meču 15. kola Bundeslige.

Napadač domaćih Kevin Kuranyi doveo je svoju ekipu u vodstvo golom glavom u 59. minuti. Postigao je svoj stoti bundesligaški gol u 241. utakmici, od čega 60. u dresu Schalkea, u kojem je nastupio 142. put. Treći je najbolji strijelac u povijesti kluba iz Gelsenkirchena, iza Klausa Fischera (182 gola) i Danca Ebbea Sanda (74).

Konačan je rezultat u drugoj minuti sudijske nadoknade postavio Brazilac Rafinha zabivši iz penala svoj prvi ovosezonski pogodak. Skrivio ga je Von Bergen prekršajem nad Sanchezom.

Ovom su se pobjedom igrači Felixa Magatha na tabeli izjednačili s bremenskim Werderom na drugom mjestu.

Hertha je nakon svog 12. poraza ostala “zabetonirana” na začelju sa svega pet bodova, sedam manje od 17-plasiranog Nürnberga.