0

Kup Kralja: Real u finale s ukupnih 5-0 protiv Atletica

Nogometaši madridskog Reala vrlo lako su izborili plasman u novi finale Kupa kralja. S ukupnih 5-0 je Real bio bolji od gradskog rivala Atletica.

Poslije prve utakmice na Santiago Bernabeu, koja je završila s 3-0 za Real, u uzvratu je Ancelottijeva ekipa nanovo slavila. Ovaj put je bilo 2-0, a oba je pogotka postigao Cristiano Ronaldo i to oba puta udarcima s bijele tačke.

Ako je Atletico i vjerovao u čudo mogao je prestati već u 7. minuti. Poslije prekršaja na Ronaldu sam je Portugalac izveo najstrožu kaznu i pogodio za 1-0, a sve je ponovio već u 16. minuti kada je dosuđen novi penal zbog rušenja Garetha Balea.

Između dva penala Atletico je imao šansu za vraćanje nada, ali se okvir gola ispriječio izjednačenju. Poslije tih 2-0 utakmica je uplovila u laganiji ritam, pogotovo u drugom dijelu kada su i jedni i drugi samo čekali kraj.

U srijedu će uzvratnu polufinalnu utakmicu odigrati Real Sociedad i Barcelona. Prva je na Camp Nou završila slavljem Barcelone od 2-0.