Odlična igra Bordo ekipe
0

Krpić i Husejinović pogodili za pobjedu Sarajeva nad Zrinjskim

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U posljednjoj utakmici 26. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" dočekalo ekipu Zrinjskog. Domaći sastav je upisao pobjedu rezultatom 2:0.

Prve minute susreta su protekle bez većih uzbuđenja. Prva prilika je zabilježena u 26. minuti susreta kada je Belošević uposlio Torlaka, ali je kapiten Sarajeva šutirao pored gola. Zrinjski je igrao poprilično defanzivno, pa je Bordo ekipa teško dolazila do gola golmana Melhera.

No, sjajni Husejinović je pronašao rješenje u 41. minuti kada je uposlio Krpića, koji je potom loptu pospremio u mrežu gostiju. Bio je to drugi Krpićev gol u sezoni. Bordo ekipa se nije zadovoljila jednim golom. Apsolutna kontrola koju su domaći uspostavili na terenu se isplatila u 45. minuti kada je Husejinović nakon solo prodora sjajnim golom povisio rezultat na 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice su domaći prvi zaprijetili i to u 54. minuti kada je šutirao Naskić, ali pogotka nije bilo. Šest minuta kasnije je Zrinjski imao priliku za izjednačenje, ali je Zrnanović spasio čist pogodak tako što je izbio loptu sa linije svog gola.

Husejinović je igru napustio u 71. minuti i tom prilikom je doživio ovacije navijača na koševskom stadionu.

Gosti su imali priliku smanjiti zaostatak u 75. minuti ali je Bekić šutirao preko gola.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, ostalo je 2:0 u korist Sarajeva.

Rezultati 26. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Slavija - Olimpic 2:2 Sarajevo - Zrinjski 2:0 5. maja: Čelik - Široki Brijeg 0:0 Leotar - Rudar 1:0 Kozara - Travnik 1:2 Velež - Željezničar 1:2 GOŠK - Zvijezda 2:1 Sloboda - Borac 0:1

1. Željezničar 26 20 4 2 60:11 64
  2. Široki Brijeg 26 16 7 3 42:14 55
  3. Sarajevo 26 16 4 6 44:24 52
  4. Borac 26 15 3 8 35:21 48
  5. Zrinjski 26 11 9 6 41:33 42
  6. Olimpic 26 12 6 8 32:21 42
  7. Zvijezda 26 10 6 10 30:31 36
  8. Velež 26 7 9 10 26:29 30