Premijer liga BiH
0

Zrinjski i Željezničar odigrali neriješeno 0:0

Sarajevo-x.com
U okviru 19. kola Premijer lige BiH večeras je odigrana utakmica između HŠK Zrnjinskog i FK Željezničar. Susret je završen najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Prvu priliku da postignu pogodak imali su domaći igrači u 19. minuti kada je Ivešić šutirao iz velike udaljenosti, ali Gušo je dobro branio. Željezničar je tokom gotovo cijelog prvog poluvremena imao loptu u svom posjedu, ali nije uspio pogoditi mrežu domaćih. U 26. minuti Zrinjski je ponovo imao sjajnu priliku da povede kada je Miličević izveo slobodan udarac, ali je Gušo izbacio loptu u korner. Pred kraj prvog poluvremena igra se uglavnom odvijala na sredini terena bez većih uzbuđenja i izgleda za golove.

U nastavku utakmice pod Bijelim Brijegom Zrinjski je ponovo imao priliku da povede, kada je Džidić šutirao, međutim golman plavih je loptu ponovo poslao u korner. Tim iz Sarajeva je u 63. minuti pokušao doći do vodstva, međutim Melher je sačuvao mrežu. Kako se bližio kraj susreta igrači Željezničara sve više su vršili pritisak na gol domaćih. U 79. minuti Bekrić je imao sjajnu priliku, ali je rezultat ostao 0:0.

Nakon duela Vasilića i Jacksona koji je pao u kaznenom prostoru domaći su tražili penal, no sudija nije odlučio u njihovu korist. Utakmica je završena bez pogodaka.

Rezultati 19. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota:

Olimpic - Čelik 1:0

Rudar - Borac 1:3 Široki Brijeg - Sloboda 2:0 Leotar - Gošk 0:0 Kozara - Velež 0:0