254

Kraljevski potez Lea Messija: Nakon pada mahnuo sudiji da ne svira faul

Barcelona je ove subote u okviru La Lige u gostima savladala Osasunu rezultatom 3:0. Osim dva postignuta gola Leo Messi je privukao pažnju jednim izuzetno korektnim potezom iz drugog poluvremena.

Pobjedu Barceloni donijeli su Luis Suarez koji je pogodio u 59. minuti i Leo Messi koji je pogađao u 72. i 92. minuti susreta.

Posebno je interesantan detalj iz 74. minute kada je Messi prilikom prodora kroz igrače Osasune pao, ali i brzom reakcijom signalizirao sudiji da ne svira prekršaj, jer ga protivnički igrač nije faulirao.

Messi takvim primjerom pokazuje veličinu fair playja i poštene borbe na terenu što je jako važno zbog toga što nekada utakmice bivaju odlučene upravo pogrešnom odlukom sudije, a koji je odluku donio, jer je prevaren.

Messi telling the ref it wasn't a foul. Class in Troll Football's Hangs on LockerDome

Pored svih genijalnih karakteristika koje ima i zbog kojih će ostati upamćen kao jedan od najvećih igrača svih vremena, Messi je pokazao i ljudsku stranu, koja bi svima trebala biti na prvom mjestu.