74

Kosovari u čudesnoj utakmici u Turskoj ostvarili prvu evropsku pobjedu ikada

D. P.
Veliko slavlje kosovskog tima (Foto: Twitter)
Kosovski predstavnik FC Ballkani ostvario je historijsku, prvu ikada pobjedu u evropskim takmičenjima za neki klub iz svoje zemlje nakon trijumfa nad Sivassporom (3:4).

Ballkani je ove sezone napravio najveći podvig svoje zemlje i postao prvi kosovski tim u grupnoj fazi evropskih takmičenja. Nije dugo trebalo i da nastave pisati prelijepu historiju.

Nakon boda u prvom kolu protiv Cluja, u trećem kolu ostvarena je i historijska pobjeda Ballkanija u Konferencijskoj ligi. Kosovski tim slavio je reuzltatom 3:4 kod favorizovanog turskog Sivasspora.

Utakmica je bila prepuna preokreta. Domaći su vodili, a onda je Ballkani impresivnom igrom došao do 1:3 u 66. minuti.

U nadoknadi susreta domaćin je stigao do 3:3 nakon gola Mustafe Yatabarea. Činilo se tada da je Sivasspor izborio spas od senzacije, ali onda u četvrtoj minuti nadoknade šok.

Ermal Krasniqi je pogodio u četvrtoj minuti nadoknade za veliki trijumf Kosovara kojim su se uključili u borbu za prolazak grupe.