"Projektil" iz daljine
307

Koljić fantastičnim golom u 91. minuti donio preokret i pobjedu Craiovi

Koljić zabio golčinu iz velike udaljenosti (Foto: Screenshot)
Nogometaši Universitatea Craiova pobijedili su u gostima u okviru 7. kola rumunske Lige 1 ekipu Rapida rezultatom 2:1, a nakon utakmice najviše se govori o potezu bh. napadača Elvira Koljića (26).

Domaći tim iz Bukurešta dobro je otvorio utakmicu i imao vodstvo već u 15. minuti golom Albua.

Možda i ključni detalj meča dogodio se dvije minute prije odlaska na odmor kada je Belu-Iordache dobio drugi žuti karton pa je bilo jasno da će domaćini cijelo drugo poluvrijeme igrati s igračem manje.

Gostujući trener je brzo izvršio četiri izmjene, među kojima je u igru ubacio i našeg Koljića, ali nije uspio slomiti otpor domaćina sve do posljednjih osam minuta susreta.

Prvo je Marković postigao izjednačujući pogodak, a onda je na scenu stupio Koljić koji je u prvoj minuti sudijske nadoknade projektilom s velike udaljenosti "pocijepao" mrežu Rapida za preokret i konačnih 1:2.

Craiova se ovim trijumfom probila na peto mjesto na tabeli, dok je Rapid na drugoj poziciji iza vodećeg Cluja.