Serie A
28

Juventus deklasirao Romu, Pjaniću 61 minuta na terenu

Vidal slavi pogodak sa saigračima (Foto: AFP)
Derbi ovog kola Serie A igrali su Juventus i Roma. Domaći tim deklasirao je goste iz Rima rezultatom 4:0. Naš reprezentativac Miralem Pjanić igrao je do 61. minute.

Već u četvrtoj minuti, domaći tim je poveo preko Artura Vidala. Četiri minute kasnije, Vidal je ponovo strijelac na asistenciju Mirka Vučinića.

Od 26. minute Roma je igrala sa igračem manje nakon što je golman Maarten Stekelenburg dobio crveni karton. U 29. minuti Stara dama imala je tri gola prednosti nakon što je Andrea Pirlo poslao loptu u mrežu. Ovo je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Juventus je ponovo bio bolja ekipa. Tako je Claudio Marchisio u 52. minuti povećao vodstvo svog tima na 4:0. U 61. minuti trener Vučice Luis Enrique odlučio je izvesti našeg Miralema Pjanića i uvesti Erika Lamelu.

Međutim, ni ova zamjena nije urodila plodom. Do kraja utakmice na Stadionu Juventus oba tima imala su nekoliko prilika za gol, ali se rezultat nije mijenjao.