Serie A
0

Inter se opet provukao

Remijem 2-2 prošao je talijanski nogometni prvak Inter gostovanje kod neugodnog Barija u subotnjem srazu 20. kola Serije A.

Svi su golovi pali u drugom poluvremenu, od čega tri iz 11-erca. Sudio je ponajbolji svjetski sudac Roberto Rosetti. Dvojbena je bila možda prva procjena, kada je igranje rukom Waltera Samuela pri uklizavanju u 16-ercu okarakterizirao prekršajem. Argentinčeva ruka, istina je, mogla je stajati prirodnije uz tijelo.

Nakon te su odluke domaćini poveli 1-0 golom Barreta u 60. minuti, da bi samo tri minute potom prekršaj unutar 16-erca skrivio i Brazilac Lucio. Barreto je opet bio precizan zabivši svoj osmi prvenstveni gol.

Na 2-1 smanjio je Makedonac Goran Pandev svojim debitantskim pogotkom u dresu milanskog kluba. Akciju je u 69. minuti inicirao Nizozemac Sneijder, a mudro je opasnosti zaleđa izmaknuo drugi napadač Intera, Diego Milito, maknuvši se Pandevu da sam završi akciju nakon što je već dirao loptu.

Milito je na koncu, u 74. minuti realizirao 11-erac za Inter koji je iznudio raspoloženi Pandev. Bio je to Argentinčev 12. gol sezone. Dijeli prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

U prošlom su kolu na San Siru Mourinhovi igrači spašavali poraz i na kraju pobijedili Sienu 4-3.

U prvom dvoboju 20. kola Cagliari je na Sardiniji pobijedio Livorno s uvjerljivih 3-0 bez sudjelovanja hrvatskih nogometaša, domaćeg Marija Brkljače i gostujućeg Darija Kneževića

Serie A, 20. kolo:

Bari – Inter 2-2 (Barreto 60-11m, 63-11m / Pandev 69, Milito 74-11m) Cagliari – Livorno 3-0 (Larrivey 3, 50, Jeda 64)

Poredak: 1. Inter 46, 2. Milan 37 (-1), 3. Juventus 33 (-1), 4. Napoli 33 (-1), 5. Roma 32 (-1)...